چگونه از شر لکه های قهوه خلاص شویم؟

۷ بهمن ۱۳۹۷ / تمیزی و نظافت

اجازه ندهید که این لکه های مزاحم، باعث کثیفی لباس و یا پیراهن شما شوند! همیشه ریختن قهوه در نامناسب ترین اوقات ممکن رخ می دهد و باعث می شود که لذت خوردن قهوه را با کثیفی به وجود آمده از شما بگیرد. مثلا اوقاتی که با دوستتان با نوشیدن یک قهوه در یک کافی شاپ سپری می کنید یا پس از یک روز کاری طولانی و خسته کننده، هنگامی که خستگی خود را با یک فنجان قهوه از بین می برید و یا در هنگام مطالعه ی یک کتاب هستید و قهوه می نوشید. تمام این اوقات با یک لحظه غفلت و سر خوردن لیوان قهوه از دستتان ممکن باعث شود که خستگی آن روز در بدنتان باقی بماند. اما نگران نباشید. در این مطلب قصد داریم تا چند روش کاربردی برای پاک کردن لکه های قهوه را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن لکه های قهوه را از روی البسه ی خود پاک کنید.

  • اگر قهوه به تازگی روی لباستان ریخته است، با یک اسفنج که به آب خنک آغشته شده است آن را تمیز کنید، و یا اینکه لباستان را به مدت 30 دقیقه داخل آب خنک قرار دهید. این کار باعث می شود که قهوه کمتر در الیاف پارچه نفود کند.
  • گر لکه ی قهوه در مرحله ی قبل پاک نشد، مقداری مایع ظرف شویی روی محل لکه بریزید و آن را با آب سرد بشویید. همیشه سعی کنید لکه ی قهوه را تا وقتی که خشک نشده است و تازه است بشویید، زیرا کارتان سخت تر می شود. اگر لکه ی قهوه خشک شده است، مقداری مایع ظرف شوی روی محل لکه بمالید و چند دقیقه آن ناحیه را با دستتان بمالید و اجازه بدهید که شوینده به الیاف پارچه نفوظ کند و باعث از نرم شدن لکه و در نتیجه از بین رفته آن شود. سپس لباستان را با آب سرد، آب کشی کنید و این کار را چندین مرتبه تکرار کنید تا لکه کاملا از بین برود.
اسفنج آغشته به آب سرد
  • اگر همچنان لکه از بین نرفت، باید از یک شوینده ی قوی تر استفاده کنید. از مخلوط مقداری پودر لباس شویی دستی به همراه مقدار مساوی آب و سرکه ی سفید به عنوان شوینده استفاده کنید و مرحله ی قبلی را با این شوینده امتحان کنید. ابتدا بررسی کنید که این مخلوط باعث از بین رفتن رنگ لباستان نشود.
  • با تکرار مراحل بالا لکه ی قهوه کاملا از بین خواهد رفت. در پایان، برای خشک کردن لباستان، آن را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود. بهتر است از خشک کن ماشین لباس شویی استفاده نکنید. پس از خشک شدن لباستان، آن را چک کنید تا آثاری از لکه ی قهوه روی آن باقی نمانده باشد. در صورت باقی ماندن لکه ی قهوه ی مراحل بالا را تکرار کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسید. همواره توجه داشته باشید که سرعت عمل در پاک کردن لکه ی قهوه مهم است و نگذارید که لکه ی قهوه روی الیاف لباس خشک شوند.