تمیز کردن سینک آشپزخانه با استفاده از جوش شیرین

۱۳ بهمن ۱۳۹۷ / تمیزی و نظافت

خیلی از مکان ها در خانه وجود دارند که ما حتی به تمیز کردن آن ها فکر نکرده ایم. یکی از آن جاها، سینک آشپزخانه است. محلی که برای تمیز کردن ظروف کثیف خود از آن استفاده می کنیم، احتیاج به شست و شو و تمیزکاری دارد. در صورت عدم توجه به تمیزی سینک آشپزخانه، این مکان از کاسه ی توالت نیز کثیف تر می گردد و مرکز رشد انواع باکتری ها می شود. زیرا در این مکان مقدار زیادی باقی مانده ی غذا و آب گرم وجود دارد و محل بسیار مناسبی برای رشد باکتری ها است. حال تصور کنید که میخواهید ظروف خود را داخل آن تمیز کنید و برای غذا خوردن از این ظروف استفاده کنید. پس بهتر است که قبل از هرکاری، به تمیز کردن سینک آشپزخانه ی خود بپردازید و از تمیزی آن غفلت نکنید. اما اگر فکر می کنید که تمیز کردن سینک آشپزخانه، مانند تمام سطوح عادی دیگر است، سخت در اشتباه هستید. پس با ما همراه باشید تا در این مطلب، به شما نحوه ی تمیز کردن صحیح سینک آشپزخانه را توضیح دهیم.

تمیز کردن سینک آشپزخانه
  1. پس از پایان شست و شوی شبانه ی ظروف خود، سینک خود را کاملا خالی کنید تا آماده ی تمیز کردن بشود.
  2. مقداری جوش شیرین بر روی تمام سطوح سینک آشپزخانه بریزید. جوش شیرین دارای خاصیت خورندگی ضعیف است، لذا تنها باقی مانده ی غذای چسبیده به سینک را از بین می برد و از آسیب رساندن به سطح سینک آشپزخانه جلوگیری می کند.
  3. در این مرحله دستکش دست کنید و اسفنج خود را برداشته و روی آن مایع ظرف شویی بریزید.
  4. از قبل، با استفاده از کتری، مقداری آب جوش تهیه کنید. حال آب جوش را داخل محفظه ی سینک بریزید و همزمان با اسفنجی که آغشته به مایع ظرفشویی است، سطح سینک خود را بشویید تا تمامی لایه های باقی مانده از غذا روی سطح آن از بین برود.
  5. پس از آنکه کاملا سطح سینک پاکسازی شد، آن را با آب، بشویید و کاملا خشک کنید.