به تمیزی یخچال خود اهمیت دهید!

۱۹ دی ۱۳۹۷ / تمیزی و نظافت

یخچال شما یکی از وسایلی هست که همیشه در حال فعالیت بوده تا مواد غذایی و خوراکی های شما را تازه و سالم نگه دارد. همچنین خوراکی هایی با تاریخ مصرف های متفاوت که ممکن است از منقضی شدن بعضی از آن ها خبردار نباشید نیز در یخچالتان یافت می شود. آیا میدانستید نظافت و تمیزی محیط داخلی یخچال اهمیت فراوانی دارد؟ زیرا در صورت وجود آلودگی در یخچال خود و نگهداری مواد تاریخ مصرف گذشته در آن، شرایط برای رشد باکتری ها و مسمومیت غذایی از طریق مصرف مواد غذایی داخل یخچال فراهم می شود.
در این مطلب قصد داریم چند نکته ی کلیدی در مورد تمیز نگه داشتن یخچال فریزر معرفی کنیم:

تمیز کردن یخچال فریزر
 • غذاهای تاریخ مصرف گذشته را دور بریزید
  از بالا تا پایین یخچال خود را بررسی کنید. تمامی مواد خوراکی و غذایی که در یخچال شما قرار دارد را به دقت نگاه کنید و در صورتی که تاریخ انقضا آن ها گذشته است، آن ها را دور بریزید.
 • قفسه ها و طبقات یخچال را تمیز کنید
  برای شستن طبقات و قفسه ها، آن ها از یخچال خارج کرده و داخل سینک ظرف شویی قرار دهید. اجازه دهید که به دمای اتاق برسند. زیرا ممکن است با ریختن یکباره آب گرم به روی آن، سطوح شیشه ای ترک بخورند و بشکنند. سپس با میزان مساوی جوش شیرین و آب داغ، آن ها را بشویید تا تمام کثیفی های آن برطرف شود. از مایع ظرفشویی برای این کار استفاده نکنید، زیرا ممکن است بر روی سطوح باقی مانده و جذب مواد خوراکی که روی آن قرار می دهید بشود.
تمیز کردن یخچال فریزر
 • دیواره ها و فضای داخلی یخچال را بشویید
  از آن جایی که این قسمت ها از یخچال جدا نمی شوند تا بتوانید آن ها را به راحتی تمیز کنید، از همان ترکیب جوش شیرین و آب گرم استفاده کرده آن را بر روی دیواره های یخچال و نقاط غیرقابل جدا شدن بمالید و اجازه دهید چند دقیقه باقی بماند. سپس با استفاده از دستمال خشک، سطوح را تمیز کنید.
 • بوی بد داخل یخچال را از بین ببرید
  مقداری جوش شیرین را به صورت درب باز داخل یخچال قرار دهید و اجازه دهید که بوی بد داخل یخچال را بگیرد و از بین ببرد. جوش شیرین سبب خنثی کردن بو های نامطبوع داخل یخچال می شود.
تمین کردن یخچال فریزر

می توانید خدمات نظافت و شست و شوی یخچال و فریزر را با استفاده از سرویس نظافت خانگی لاواژ دریافت کنید و در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید. برای سفارش خدمات کافی است از طریق این لینک اقدام کنید.